Ви знаходитеся: Домашня Зв'язне мовлення Корекція мовлення від народження

Корекція мовлення від народження

Логпедами України доведено, один з напрямків підвищення ефективності корекційного навчання від народження це раннє виявлення та профілактика мовленнєвих порушень у дошкільнят та дітей молодшого дошкільного віку. Науковці, практики однозначно стверджують, що в наш час бурхливого розвитку засобів комунікації, на жаль, мовленнєвий розвиток дітей загальмовується. Від народження діти надають перевагу мовчазним видам діяльності та навчаються умовному спілкуванню. А це означає, що сучасним батькам необхідно проводити з дітьми короткі корекційні вправи для розвитку мовлення, та навчанню малюків правильно висловлюватись  від народження. Перелік корекційних вправ презентацій та решти матеріалів для навчання ви знайдете на сайті логопедичної онлайн служби.

Серед дошкільнят  стали помітні наступні тенденції:

 • Змалечку запізніла поява перших слів і речень; як правило, їх вимова спотворена;
 • поява “нерозмовляючих” дітей. Вони змалечку відстають у мовленнєвому розвитку від однолітків. У них або взагалі відсутні засоби мовленнєвої комунікативності або спілкування проходить на рівні окремих звуків і складів. Розвиток мовлення таких дітей загальмований. Тому  для подальшого навчання у школі, з такими дітьми необхідно займатись корекційними та логопедичними вправами. Якщо це робити від народження, розвиток мовлення дити буде цілком задовільний. Якщо немає часу на логопеда, займайтеся з дитиною самостійно у вечірній час. Усі проблеми з розвитком мовлення, як заведено, проявляються у дітей саме змалечку, тому завдання педагогічних працівників дошкільного закладу – уважно слідкувати за мовленням дітей. Дуже важливо своєчасно помітити мовленнєвий недорозвиток дитини і повідомити про це логопеда. Крім того рекомендувати батькам звернутися за допомогою до спеціаліста з корекції мовлення, з тим, щоб спільно, а головне своєчасно усунути перешкоди на шляху розвитку мовлення дитини. Цим самим батьки забезпечують загальний розвиток дитини дошкільника.

Говорячи про небезпеки на шляху мовленнєвого розвитку дитини та мовленнєвї порушення, треба уявити класичний варіант дитини-логопата з її проблемами:

Сучасні батьки

Аналізуючи недоліки мовленнєвого розвитку дитини-логопата, можемо дійти до висновку, що кращим заобіжником виступає саме профілактики мовленнєвих порушень Основими шляхами профілактики мовленнєвих порушень від народження логопеди вважають саме навчання дітей таким основам:

 • розвиток зв'язного мовлення дитини;
 • розвиток фонетико-фонематичних процесів;
 • розвиток просодики;
 • розвиток всіх видів моторики (артикуляційної, дрібної, загальної).

В силу своїх педагогічних обов'язків усі педагоги дошкільного закладу в більшій чи меншій мірі причетні до профілактики мовленнєвих порушень дітей. Тому, від спільної та злагодженої роботи кожного з них залежить успіх усієї справи. Вирішення цієї проблеми змалечку організовується і здійснюється логопедом, через традиційні напрямки роботи, які включають:

 • роботу з батьками;
 • роботу з педагогічними кадрами;
 • роботу з дітьми;

Кожен з педагогів дошкільного освітнього закладу, використовуючи різні методи та прийоми, реалізує проблеми профілактики мовленнєвих патологій дітей наступним чином:

 • Вчитель-логопед у дошкільному закладі безпосередньо причетний до всіх напрямків роботи з даної проблеми. Крім того, він шляхом логопедичних обстежень визначає результативність спільно проведеного корекційного навчання.
 • Завідувач ДНЗ організовує роботу з батьками та кадрами з цих питань.
 • Методист проводить різні форми роботи з педагогічними кадрами з проблем мовленнєвого розвитку дошкільнят.
 • Вихователі працюють з батьками і реалізують завдання профілактики мовленнєвих порушень дітей у освітньому процесі.
 • Інструктор з фізичного виховання працює з дітьми над розвитком усіх видів моторики, зорової та слухової уваги, орієнтації у просторі.
 • Психолог корегує психічні процеси дітей-дошкільнят.
 • Музичний працівник працює над розвитком фонематичних процесів, усіх видів моторики та просодики дітей.

Умовно приналежність педагогічних працівників до реалізації проблеми раннього виявлення та профілактики мовленнєвих порушень можна подати схематично: