Ви знаходитеся: Домашня Зв'язне мовлення

Розвиток зв'язного мовлення

Вимоги до підбору мовного матеріалу для занять з корекції мовлення з дітьми (логопедичний діагноз ФФП)

(консультація для логопедів)

Мовний матеріал з корекції мовлення

 

До плану підготовки вчителя-логопеда до корекційних занять обов'язково входить  підбір мовного матеріалу та продумування його логопедичного використання в структурі діяльності дітей-логопатів.
Мовний матеріал передбачає: склади, слова, речення, вірші, загадки, скоромовки, чистомовки, казки, прозові тексти.

Детальніше...

 

Про мовленнєву готовність дитини до  навчання в школі

(консультація для батьків)

Мовленнєва готовність до школи

Більшість українських сімей керуються типовою думкою . Щоб  Забезпечити стрімке навчання дитини в першому класі слід усю діяльність зкерувати на ранній розвиток: вміння читати, лічити, розв'язувати приклади і задачі. Тому сучасні батьки від народження прагнуть розвивати в дитині саме шкільні знання. Звичайно, ранній розвиток таких знань надає немаловажне значення для стрімкого навчання дитини, але не першочергове.

Досвідчені педагоги стверджують, що для сучасного учня найголовніше – мовленнєва діяльність. І зокрема рівень розвитку інтелекту, психічних процесів – пам'яті, уяви, уваги і безперечно звязного мовлення. Зазвичай cаме мовленнєва діяльність в сім'ї забезпечує стрімкий розвиток звязного мовлення у дитини дошкільного віку

Детальніше...

 

Ефективні шляхи мовленнєвого розвитку дитини дошкільника

Мовленнєві проблеми дітей дошкільного віку стали досить поширеним явищем (кожна третя дитина в нашому місті має мовленнєві відхилення). Через голод спілкування дитина в сучасному суспільстві може отримати недорозвинуте мовлення. Враховуючи динаміку дитячого розвитку, та зростання кількості мовленнєвих патологій, можна говорити про реальну загрозу генофонду нації. При всьому бажанні, навіть досвідчений вчитель-логопед з власними розвиваючими системами не зможе забезпечити ефективним навчанням всіх дітей-логопатів у ДНЗ (дошкільному навчальному закладі). Тому не дивно що вчитель-логопед шукає альтернативні шляхи розвиваючих методик, та систем розвитку мовлення дитини. Вчитель-логопед часто заручається підтримкою педагогів та вихователей іншого фаху. Кого на вашу думку можна залучити до розвитку мовлення дітей дошкільного віку? Якщо ви не знаєте, то скажемо напевно, що в дошкільному навчальному закладі велику допомогу та взаємозв'язок у роботі з корекції надає фіз-працівник. Нагадаємо що динамічний розвиток мовлення дитини другого та третього років життя на пряму залежить від розвитку загальної та дрібної моторики дитини. Мова йде про використання в розвиваючих системах пальчикової гімнастики та їнших активних логопедичних вправ. Тому систематичний взаємозв'язок логопеда та фізпрацівника у спільній роботі над корекцією дають свій результат

Детальніше...

 

Корекція мовлення від народження

Логпедами України доведено, один з напрямків підвищення ефективності корекційного навчання від народження це раннє виявлення та профілактика мовленнєвих порушень у дошкільнят та дітей молодшого дошкільного віку. Науковці, практики однозначно стверджують, що в наш час бурхливого розвитку засобів комунікації, на жаль, мовленнєвий розвиток дітей загальмовується. Від народження діти надають перевагу мовчазним видам діяльності та навчаються умовному спілкуванню. А це означає, що сучасним батькам необхідно проводити з дітьми короткі корекційні вправи для розвитку мовлення, та навчанню малюків правильно висловлюватись  від народження. Перелік корекційних вправ презентацій та решти матеріалів для навчання ви знайдете на сайті логопедичної онлайн служби.

Детальніше...

 

Логопедичні мультики.

Сучасні батьки

В наш час сучасні батьки по-різному ставляться до виникнення мовленнєвих проблем своїх дітей. Існує чимало міркувань щодо загального виховання культури мовлення дитини традиційними методами з допомогою логопедичних ігор-вправ, віршів, та казок-оповідок.. Та методами альтернативного виховання з допомогою комп"ютерних ігор, рекламних блоків, телевізійних дитячих програм . Вперше логопеди з логопедичної онлайн служби на меті яких знаходиться ранній розвиток основних мовних центрів дитини поєднали традиційний та альтернативний методи. Таким ефективним засобом заохочення дітей до навчання та основних виховних процесів являються логопедичні мультики. Логопеди Звернули увагу як діти проводить дозвілля. Якими іграшками вони бавиться та скільки часу відведено на перегляд мультиків з різними сюжетами. Особливо варто звернути увагу на дітей 3-5 років. В цей час дитяче мовлення набувае чітких висловів, та конструктивних речень. Велику роль в традиційному та альтернативному вихованні культури мовлення відіграють батьки. Так як діти виховуються в різних сім"ях розділимо батьків на такі основні категорії:

Детальніше...

 

прислів`я та приказки логопедичної онлайн служби

Казки, віршики

Чи Художня замислювалися ви колись про значення художньої літератури в мовленнєвому розвитку дітей Література — це дієвий засіб розумового, морального та естетичного виховання дітей. Вона впливає на розвиток та збагачення мови дитини. В поетичних образах художня література розкриває та пояснює дитині суспільне життя, світ людських почуттів та взаємовідносин.
Вона збагачує емоції, розвиває уяву та дає дитині чудові зразки співучої української мови.
Ці зразки різноманітні за своїм впливом: В оповіданнях діти

Детальніше...