Ви знаходитеся: Домашня Ви запитували

В основі дошкільної логопедії одним з складників виховання культури висловлювання дитини є артикуляційні ігри та вправи. У статті ви дізнаєтеся якими логопедичними вправами займатися в першу чергу. Що таке артикуляційні вправи. Як логопеди з логопедичної онлайн служби радять організовувати логопедичні заняття з дитиною щоб виправити звук. Отже  перед тим як займатися з дитиною основними вправами радимо провести короткі але разом із тим ефективні вправи для артикуляції органів пов"язаних з виникненням звуків при висловлюванні. Артикуляційна  гімнастика в ігровій формі або артикуляційні вправи з дитиною необхідні для відпрацювання основних  рухів артикуляційного апарату дитини. Розвиток сили м'язів органів артикуляційного апарату необхідний для правильної вимови звуків та попередження мовних порушень дитини дошкільного віку.

Логопеди радять батькам тиждень займатися артикуляційними вправами або артикуляційною гімнастикою щодня 2-3 рази в день».  Але зазвичай краще, якщо дитина буде думати, що вона грається з мамою. Наприклад.

 

 

Логопедична гра-вправа "Ми почистили зубки вранці"- гра-вправа для дошкільника. Як займатися? Дитині слід подивилися в дзеркало які у неї чисті і гарні зубки, а заодно і погратися з губками та язичком. Або ж це може бути не грою а повноцінною серйозною вправою. В такому випадку ми робимо ранкову зарядку для для тіла, а потім проводимо заняття для язичка - "Адже навіть Удави!... роблять зарядку для хвоста!". Загалом, мама краще знає, як їй піднести своїй дитині  ідею цікаво позайматися - вправно тренувати органи артикуляції щодня або розповідати повчальну казку про веселий язичок, який живе в будиночку за білим парканчиком із зубів, читати грайливі віршики для кожної вправи, або як кажуть логопеди «взяти малюка на слабо» -«А ти так можеш?») І при цьому займатися вправами весело, а головне корисно проводити час. Логопеди з логопедичної онлайн служби радять. У справах розвитку дитини якумога частіше використовуйте різні артикуляційні ігри-вправи для попередження основних мовних порушень. Тепер ви знаєте як займатися з дитиною та володієте основами логопедичних вправ та ігр для розвитку артикуляційного апарату. А щоб провести необхідну логопедичну підготовку в ігровій формі, користуйтеся логопедичними презентаціями для онлайн заняття.

Слід зазначити. Головною умовою альтернативного навчання дитини онлайн є  регистрація на сайті логопедичної онлайн служби.

 

Якщо ви прихильник традиційного навчання дитини, логопедична онлайн служба надасть декілька основних правил, яких бажано дотрмуватися :

1. Логопедична онлайн служба радить. Займайтесь з дитиною сидячи перед дзеркалом - перед великим можна сидіти поруч з дитиною, а якщо взяти в руки маленькі дзеркала - то сідайте один навпроти одного, щоб дитина в дзеркалі бачила себе, а поверх дзеркала - маму.  Головне у вправах невимушеність. Навіщо потрібно дзеркало? Для того, щоб візуально контролювати рухи мови в порожнині рота, адже зробити це напомацки дуже важко навіть дорослому. 
Батькам слід знати. Щоб виправити звук за тиждень потрібно проводити деякі прості артикуляційні вправи з дитиною. Займатися розвитком сили м'язів губ, щелеп, щік. Такі вправи доступні дитині 2-3х років і без дзеркала. Їх можна виконувати навіть на прогулянці. Хочете знати більше логопедичних вправ якими слід займатися ось основні з них. Вправа на розвиток дихання. Займатися з мильними бульбашками, з корабликами або ж скрізь де дитина може допомогти своїй мові руками) можна виконувати кілька разів на тиждень купаючись або сидячи у ванні.

2.Логопедична онлайн служба радить за один раз не слід брати більше 3-4х вправ, причому новою для логопедичного заняття може бути тільки одна. Те, що виходить легко і просто виконується дедалі менше, більш складні вправи виконувати ретельніше, домагаючись якісного виконання.

3.Логопедична онлайн служба радить. Статичними артикуляційними вправами займатися (там, де потрібно утримувати одну позу). Логопедичну вправу слід виконувати за 5-10 секунд, час утримання пози збільшувати поступово. Динамічні артикуляційні вправи (з перемиканням уваги з однієї пози на іншу) виконуються під рахунок по 5-7 разів.

4.Логопедична онлайн служба радить у справах розвитку дитини слід  постійно пояснювати послідовність виконання логопедичної вправи та хід заняття (наприклад, «Потрібно посміхнутися, показати зубки, поставити їх одине на одного ...»), потім потрібно показати вправу на собі і в кінці запропонувати дитині повторити.