Ви знаходитеся: Домашня Ви запитували

Оскільки мовлення дитини постійно розвивається, стає все більш досконалим, бажано щороку перевіряти у логопеда відповідність його певним параметрам вікового мовного розвитку. І якщо у батьків є хоч найменші сумніви або підозри щодо розвитку мовлення дитини, краще негайно звернутися до логопеда.

При яких симптомах необхідно звернутися до логопеда?

  • Якщо дитина в ранньому віці не гулить і не лепече (тобто не видає звуків типу «кхх, акхх, аги і т.і. і не повторює сама за собою склади «бу-бу-бу, та-та-та, ма-ма-ма ...), варто звернутися до логопеда.
  • Якщо дитина в 1,5-2,5 роки практично не промовляє нормальних, зрозумілих слів типу «мама», «баба», «бі-бі», «пити», «іди», а говорить «своєю» мовою, причому багато і активно - негайно звертайтеся до логопеда.
  • Якщо дитина віком 1,5-3 роки «все розуміє, а говорити не хоче», спілкується жестами і «муканням» - не чекайте поки «сам заговорить», краще перестрахуватися і щоб переконатися, що це не алалія - звертайтеся до логопеда.
  • Якщо дитина 4-5 років пом'якшує звуки: «Кіся», «сяпка», «тяйнік», «лямпотька» - це можливо не «пустощі», а серйозне мовленнєве порушення. Звертайтеся до логопеда.
  • Якщо дитина гаркавить, гугнявить(гнусавить), шепелявить (даруйте за ненаукову термінологію) тобто спотворює звуки - звертайтеся до логопеда в будь-якому віці. Це серйозні мовленнєві порушення і самостійно вони не виправляться. У будь - якому випадку краще звернітися до логопеда.
  • Якщо дитина пішла до школи і у неї проблеми з читанням і письмом, у другій половині навчального року зверніться до шкільного логопеда: можливо, у дитини логопедичні або психологічні проблеми.
  • Якщо у дитини після будь - якої травми (падіння, удар, «легкий струс мозку») почалися проблеми з письмом - пропуски букв, складів, письмо повз рядки ... - перевіртеся, і не тільки у логопеда, але й у невропатолога.

В цілому, в логопедії діє правило: чим раніше почати лікування і корекцію, тим менше проблем буде у майбутньому.