Ви знаходитеся: Домашня Показники розвитку мовлення

Показники розвитук мовлення дитини

Розвиток мовлення дитини першого року життя

555

Люди давно усвідомили, що міцний будинок можливо збудувати тільки на твердому підгрунті. В основі його має бути старанно закладений фундамент, на якому лежатимуть цеглини майбутнього житла. Так само відбувається і в розвитку молення вашої дитини. Від того, яке підгрунтя закладуть дорослі, як впливатимуть на формування мовлення залежитиме майбутній мовленнєвий розвиток дитини 1-го року життя. А він складає чи не найважливішу частину загального розвитку. Простіше кажучи, йдеться про те, чи виросте ваша дитина комунікативною, впевненою в собі, здібною чи закомплексованою, сором'язливою, замкнутою.

Тут ви знайдете відповіді на запитання:
Які особливості мовленнєвого розвитку дитини першого року життя?
Як сприяти мовленнєвому розвитку дитини1-го року життя?
Як оцінити розвиток мовлення вашої дитини впродовж першого року життя?

Детальніше...

 

Розвиток мовлення дитини 2-го року життя

dytyna

Другий рік життя є особливим у розвитку мовлення: розпочинається нова стадія - стадія активного мовлення - з перших місяців другого року життя, і відкривається вона етапом автономного мовлення. Дитина спочатку використовує аморфні слова-корені, виділяючи їх з мовлення дорослих. Таким однокореневим словом півторарічний малюк означає цілий ряд предметів ("де" може означати "дерево", "дівчинку"; "па" - "впав", "лопатка", "палиця"). Суттєвою ознакою цього періоду розвитку мовлення є відсутність узагальнень (дитина розуміє значення слів "стіл", "стілець", "шафа", проте не знає, що означає слово "меблі").

Детальніше...

 

Розвиток мовлення дитини 3-го року життя

rozvytok

На третьому році життя мовлення дитини починає набувати зв'язного характеру. Одиницею мовлення поступово стає не слово, а речення. Ускладнюється та урізноманітнюється структура мовлення, вона збагачується за формою, характером висловлювань, кількісним складом. Швидкими темпами зростає словниковий запас: на початок третього року дитина використовує понад 200 слів (їх кількість в окремих дітей може бути удвічіутричі більшою). Малюк поки що неточно використовує правила, створює спочатку свої власні правила мовлення і лише поступово освоює зразки мовлення дорослого з їх правилами граматики. Дитина задає свої перші запитання: "Що це?", "Де?"

Коли їй виповнюється два з половиною роки, запитання урізноманітнюються, ускладнюються, з'являються нові: "Чому?", "Як?". Зростає інтенсивність звернень з ними малюка до рідних та близьких дорослих. Для мовлення дитини третього року життя характерна загальна пом'якшеність: багато звуків ще відсутні, малюк замінює їх більш легкими для вимовляння.

Детальніше...