Ви знаходитеся: Домашня Поради логопеда Логопедична підготовка дітей до школи. Вечірній логопед

Логопедична підготовка дітей до школи. Вечірній логопед

Літо – безумовно чудова пора для відпочинку. Але впевнена, що батьків дошкільнят турбує думка: чи підготовлена їх дитина до навчання в школі з 6-річного віку і який рівень цієї підготовки? Більшість дорослих вважає, що успішне навчання малюка в першому класі забезпечить вміння читати, лічити, розв'язувати приклади і задачі. Це безумовно спонукає їх виховувати та займаютися розвитком дитини саме в такому напрямку. Звичайно, ці здібності розвиненої дитини мають немаловажне значення, але не першочергове.

В наш час досвідчені логопеди з дитячої логопедичної онлайн служби вихователі та педагоги Івано-Франківська стверджують, що для підготовки дошкільняти найголовніше – рівень розвитку інтелекту (IQ),  розвиток пам'яті, уяви, уваги і безперечно – виховання правильного вимовляння усіх голосних та приголосних звуків Р ; Ш ; Л ;. Серед складових готовності дитини до навчання в школі – фізичного, психічного, інтелектуального, мовленнєвий розвиток безумовно займає ключове місце.

Що слід розуміти під поняттям мовленнєвої підготовки та готовності дитини до школи?

Перш за все зверніть увагу на розвиток зв'язного мовлення. Дитина повинна вміти висловлювати свою думку не окремими словами і словосполученнями, а реченнями. У цих реченнях повинні прослідковуватися хід її думки та твердження. Малюк 6-річного віку ідучи до школи повинен власними словами переказати невеличкий текст. Реалізувати ці завдання поклик батьків. Ніщо не може замінити дитині радість спілкування з близькими людьми. Безумовно, сучасне життя складне. Але не втрачайте можливості хоча б у вечірні години приділити увагу дитині розвивайте її мовний центр: запитайте, як провела день, з ким спілкувалась, що нового побачила чи почула. Такі бесіди з дошкільником безумомно тільки розвиватимуть мовлення. В наш час в допомогу батькам створені логопедичні ігри, логопедичні заняття, які спрямовані на розвиток дитини. Логопедами України розроблено повний учбово-методичний комплекс підготовки дитини до школи.Під час логопедичних вправ та занять наберіться терпіння і ніколи не перебивайте малюка. Усі онлайн  ігри для  дошкільної підготовки можна також  використати для розвитку мовного ценру дитини З повагою ставтесь до його перших спроб промовити монолог. Не дивуйтесь, якщо перші дитячі відповіді будуть кострубаті, в них переважатимуть іменники і дієслова. Не хвилюйтесь, логопеди з дитячої логопедичної онлайн служби свідчать - мовлення дитини ще не сформоване повною мірою. Схвально оцінюйте дитячі відповіді. Але спробуйте разом з дитиною змінити їх, та зробити оповідання більш яскравими. На початкових етапах використовуйте зразок.

Наприклад:

Дитина: Я ходив з Вітею на ріку.

Дорослий: А я скажу це речення по-іншому: Я зі своїм другом Вітею сьогодні ходив на річку Бистрицю.

Яке речення тобі більше подобається? Чому? Які слова введені в твоє речення. Вбачайте в своїй дитині гідного співбесідника і не ображайте її за помилки.

Не менш важливе значення для дошкільника має словниковий запас. В арсеналі 6-річної підготовленої дитини повинно бути біля 3 000 слів (для порівняння, у дорослого – 5 000). Достатньо розвинута дитина цього віку повинна використовувати у спілкуванні всі частини мови. Не слід створювати якихось спеціальних умов для реалізації цих розвиваючих завдань і відбивати у з дитини бажання готуватися до школи. В наш час логопедами дитячої  логопедичної онлайн служби України розроблений курс відеозанять. Використовуйте онлайн уроки для розвитку мовного центру малюка та підготовки дитини до школи. Або користуйтесь більш традиційними ровиваючими методами Шукайте нагоду для занять під час відпочинку, під час виконування хатніх завдань.

Які найпростіші методи розвитку та підготовки в ігровій формі?

- “Хто назве більше ягід, овочів, фруктів, дерев, кущів і т.д.” (Гра проводиться у вигляді формування мовленнєвого ланцюжка дорослий-дитина. Виграє той, хто назве останнє слово)

- “Як можна сказати по-іншому”.

Річка – тиха, повільна і т.д.

- “Хто більше побачить ознак”

Суничка – червона, солодка, кругла.

Спілкуючись з дитиною звертайте увагу на граматичну правильність мовлення: як дитина узгоджує частини мови, відмінює їх і т.д.

Які ігри можна використати?

- “Скажи, скільки”

- Суничка – одна.

А якщо їх дві, три, п'ять і т.д.

- “Скажи правильно”

Дітям дається набір слів, вони складають речення.

Я, з, гратись, м'яч, і т.д.

І ще – обов'язково зверніть увагу на звукову культуру мови своєї дитини. Вслухайтесь в її мову. Йдучи до школи, дитина повинна виразно вимовляти всі голосні і приголосні звуки рідної мови і розмовляти реченнями. Можливо, літній період ви використаєте для підготовки дитини . Щоб подолати недоліки звуковимови малюка оберіть спеціально розроблені логопедичні ігри. Чому саме спеціально розроблені логопедичні ігри? Тому, що в наш час дитина перенасичена пасивним споживанням телевізійної та іншої інформації, з якою їй дуже важко впоратись. У зв'язку з її великим обсягом і багатосюжетністю, дитина не спроможна переповісти побачене. Для успішної мовленнєвої підготовки дитині потрібні прості практичні сюжети з включенням потрібних слів для промовляння і обговорення побаченого.

Не намагайтесь формально пройти з дитиною медичний огляд перед школою. У дітей цього віку випадають так звані молочні зуби і з'являються справжні. Зверніть увагу: які нові зуби? Якщо бачите відхилення від норми, зверніться до лікаря-ортодонта. Дуже часто в логопедичній практиці дефекти зубів спотворюють звуковимову.

Відсутність носового дихання-симптом який має насторожити вас під час  не ефективної логопедичної підготовки дитини . Гнусавий відтінок мови залежить від неправильного мовленнєвого дихання. Консультація лора в цьому випадку обов'язкова.

Зміни в темпі мовлення (швидкий або уповільнений), заїкання зобов'язують відвідати невропатолога. Батьки повинні пам'ятати, що звукові спотворення не тільки роблять мову некрасивою і незрозумілою іншим. Закріплюючись, ці недоліки стають далі серйозною перешкодою для засвоєння школярами граматичного письма. Діти пишуть так, як вимовляють: лобота (робота), сиска (шишка) і т.д. У дітей цього віку повинен бути підготовлений, розвинений так званий фонематичний слух, тобто діти повинні вміти розпізнавати і точно відтворювати звуки. З метою навчання звуковому аналізу слова можна використовувати такі логопедичні ігрові прийоми:

- Де звук “к” чується в слові кіт і в слові мак.

- Придумай слова, які починаються (закінчуються на відповідні звуки.

- Скільки звуків у слові?а

- Придумай слова, в яких 3 (4, 5) звуків і т.д.

В педагогічній літературі яка стосується ефективної підготовки до школи багато сказано про значення голосного читання дорослими для розвитку емоційної виразності мови дитини. Якщо батьки, читаючи або розповідаючи казку, створюють перед дошкільником яскраву і правдиву картину таємничого темного лісу, веселого струмка, яскравого, привітного сонця, вони викликають у дитини відповідні почуття. Поступово підготовлюйте дитину до практичного логопедичного заняття . Усі емоції при підготовці надають інтонаційної барвистості вашій мові та відповідно висловлюванням вашої дитини. Можете читати твір дитині впродовж кількох днів, навіть тижнів. Але кожного дня обговорюйте з нею прочитане.

А як логопед здійснює ефективну мовленнєву підготовку дітей до школи?

Перше правило логопеда що стосується практичної підготовки до школи . Вчіть дитину відгадувати загадки. Загадка містить у собі низку порівняльних ознак і вимагає установити, про яку річ чи явище йдеться. Особливе призначення загадок – перевірити кмітливість дитини, оцінити її спостережливість, допитливість, загальний рівень розвитку.

Логопед з логопедичної онлайн служби ефективно навчає дітей скоромовкам з їх жвавим ритмом, цікавим змістом будуть сприяти збагаченню дитячого словника, розвитку відповідного темпу мовлення, автоматизації і диференціації проблемних звуків. Така форма мовленнєвої підготовки дітей до школи вважається одною з кращих.

А ще при підготовці Логопед з логопедичної онлайн служби використовує прислів'я та приказки – за висловом І.Франка коштовні перлини нашої мови. Логопед з логопедичної онлайн служби вчить малюка на практиці розуміти їх глибокий повчальний зміст. Приказки здійснюють неперевершений вплив на розвиток дитячого мислення: впливають на вчинки дітей, образність їх мови.

Читаючи дітям поетичні твори Логопед з логопедичної онлайн служби зауважує, які з них і чому найбільше сподобались малюку. Щоб потім можна було провести практичне логопедичне заняття. Невеличкі за об'ємом оповідання логопед вчить з дитиною напам'ять. Обов'язково перед цим з'ясовуючи незрозумілі для дитини слова та вирази. Ця ігрова форма практичного заняття теж сприяє розвитку дитячого словника, ефективному розвитку зв'язного мовлення, тренуванню пам'яті, мовленнєвій підготовці дітей 5-7 р до школи.

Шановні батьки, слідкуйте за своєю мовою. Вона безумовно повинна бути виразною, грамотною, емоційною. Пам'ятайте, що ваша мова – зразок для наслідування вашій дитині. Для невідкладних практичних занять регеструйтеся на сайті логопедичної онлайн служби