Ви знаходитеся: Домашня Поради логопеда Засоби логопедичної підготовки дитини. Вечірній логопед

Засоби логопедичної підготовки дитини. Вечірній логопед

Головна статті
Засоби логопедичної підготовки дитини. Вечірній логопед
Розвиток звуконаслідування, збагачення активноголексичного запасу
Всі сторінки

Друге півріччя

Психологи та логопеди з дитячої логопедичної онлайн служби стверджують. Безумовно в другому півріччі життя розвиток слухової уваги залишається одним з важливих напрямів педагогічних та логопедичних впливів, позаяк дитина починає умовно розуміти слова та звернені до неї висловлювання, підтвердженням чого є її здатність виконати нескладні прохання. Дії дитини є відповіддю. Отже дитина оволодіває пасивним мовленням та висловлюється на власними засобами. Розуміння мовлення спрямовується на розвиток мовленнєвої уваги, на вміння вибірково (умовно) ставитися до оточуючих звуків та аналізувати їх. З логопедичної точки зору пасивне мовлення - підготовка до оволодіння активним. Логопеди з дитячої логопедичної онлайн служби знають, що проходження його є незмінною умовою розвитку мовленнєвої особистості дитини . Тому логопеди радять батькам усіма засобами створити дитині сприятливе розвиваюче мовне середовище.

Ні багатоликість оточення, ні розкішна колекція іграшок, ні бездоганний догляд за дитиною не здатні розвивально впливати на мовлення дитини так як короткі вечірні логопедичні вправи  з дорослим. Виникнення звуконаслідування, звукових комплексів і контуру першого слова уможливлюється мовленнєвою активністю дорослого. Називання кожного предмета, явища його ім'ям, супроводження дії словом сприяють спробам малюка (вдалим і невдалим) відтворити висловом почуте. Такі логопедичні вправи та прийоми розвитку мовлення дитини в другому півріччі життя широко використовуються у вечірній час вихователями та логопедами з онлайн служби

Основні Логопедичні Поради батькам

 1. Логопедз дитячої логопедичної онлайн служби радить. Не загромаджуйте мовленнєвий простір безладною кількістю розмов, звукових ефектів вечірніх шоу-програм.
 2. Логопед з дитячої логопедичної онлайн служби радить > обирати для вечірніх вправ ті події, предмети, дії, які пов'язані з задоволенням потреб дитини та відповідно до конкретної ситуації, факту.
 3. Логопедз дитячої логопедичної онлайн служби радить постійно проводити вечірніні вправи з колом знайомих дитині предметів, іграшок, називаючи їх та показуючи прості дії з ними, дайте можливість дитині торкатися їх, обмацувати, та вправно досліджувати.
 4. Логопед з дитячої логопедичної онлайн служби радить у вечірніх вправах називати предмети та дії одночасно зі сприйманням їх дитиною. Називайте все, що знаходиться навколо дитини багаторазово і однаково .
 5. Логопед з дитячої логопедичної онлайн служби радить частіше проводщити вечірні вправи. Називати всіх оточуючих на ім'я та з врахуванням родинних зв'язків.
 6. Паралельно з словесними засобами не забудьте розвивати й невербальне (безсловесне, немовленнєве) спілкування. Логопед з дитячої логопедичної онлайн служби радить активно користуватися мовою жестів і дитина почне їх розуміти та адекватно реагувати, а то й сама пізніше провокуватиме вас до ціх засобів.
 7. Логопед з дитячої логопедичної онлайн служби радить стежити за поетапним проходженням вами і вашою дитиною підготовки до статусу розвиненої мовленнєвої особистості, не перескакуючи і не пропускаючи жодної з них.

Перелік логопедичних порад вправ логопедичних ігор, засобів логопедичної підготовки

дітей першого року життя (друге півріччя).

Логопедичний порадник для розвитку слухової уваги.

 • Що варто підготувати при появі незнайомого дитині дорослого?  Логопед з дитячої логопедичної онлайн служби радить ініціювати вечірній діалог з ним від імені дитини, наблизитися, привітатися, концентрувати увагу на його мовленні. Дитина має прислухатися до незнайомого голосу, зосередити погляд на чужому обличчі. Логопед з дитячої логопедичної онлайн служби радить. Всіляко запобігати негативізму до незнайомця (настороженість, страх, плач, крик) і власним приязним та довірливим ставлення заспокоюйте дитину.
 • Багаторазовий звук дзвінка у двері є передумовою приходу, наприклад, тата. Логопед з дитячої логопедичної онлайн служби радить при звучанні дзвінка повторювати його звучання висловами ("дзень-дзень", "тьох-тьох") і називайте дитині рідну людину, зустріч з якою викликає емоційне задоволення, роблячи наголос на часто повторюваному слові: "Тато прийшов. До Жені прийшов тато. Здрастуй, тату!".
  • Логопед з дитячої логопедичної онлайн служби радить крім постійних розмовних вправ провести підготувку дитини словом. Дати словесну інструкцію, показати дію, заохочувати до наслідування її дитиною. Наприклад, "Лягай", "Вдягни-зніми".Після засвоєння виконання дії за словесною інструкцією та показом спонукати виконання лише на словесну пропозицію.
  • Даючи іграшку дитині, логопед з дитячої логопедичної онлайн служби проговорює: "На". Простягає до дитини руку, просячи іграшку, і, звертаючись на ім'я, каже: "Женю, дай". Після кожної адекватної реакції логопед радить пригорнути дитину , погладити по голівці, промовити ласкаві слова тобто висловити почуття.
  • При годуванні, крім того, що дитина на дотик до губ реагує розкриванням рота, підносячи їжу, логопед з дитячої логопедичної онлайн служби радить вживати словесну наказову форму висловлювання"Відкрий рот".
  • Під час вдягання-роздягання логопед з дитячої логопедичної онлайн служби радить звертатися до дитини короткими чіткими фразами "Дай ніжку", "Дай ручку". Якщо спершу реакція відсутня - після фрази взяти її ніжку й взути.
  • 3 незмінною інтонацією та комплексом слів логопед радить запитувати дитину: "Який ти виріс?", "Як ти любиш маму?", "Погодуй Лялю", "Пожалій братика". Також логопед з дитячої логопедичної онлайн служби радить заохочювати дитину до висловлювання-дії, висловлювання-руху, вдаючись до пасивних дій (логопед бере дитячі ручки в свої і виконує потрібну дію).
  • Логопед з дитячої логопедичної онлайн служби радить зрідка використовувати слова "Не можна!" як запобігання чи припинення дитячих небажаних (шкідливих) дій: при намаганні потягти за сережку, волосся, вкусити, висловитися по своєму. Можливе поєднання "Ну-ну-ну!" і сварливого жесту - хитання вказівним пальцем.
  • Логопед з дитячої логопедичної онлайн служби радить запитувати про місцезнаходження добре знайомої іграшки, спонукаючи дитину до відшукування її, орієнтуючись за назвою. Після закріплення вміння знаходити дитячу іграшку в просторі логопед радить змінити місце для іграшки або гру повторити з іншою дитячою річчю.
  • Використовуйте ігрову форму логопедичних занять. На сайті ви знайдете логопедичні ігри для дітей віком від 1 до 7 років. Шановні батьки крім логопедичних ігор-вправ онлайн, до вашої уваги найпростіші логопедичні ігри, логопеди радять користуватися ними при першій можливості.
  • Логопед радить додавати будь-якій грі-вправі дію (наприклад, годування) Якщо ви вирішите зкористатися дитячою логопедичною грою годування, поширюйте її не на одну іграшку, а на кілька для її співвіднесення з багатьма предметами. Це дасть можливість підготувати розвинути дитяче уявлення про смисл слова.
  • Логопед з дитячої логопедичної онлайн служби радить розглядати з дитиною картинку, на якій зображено добре знайомий предмет, іграшка, що є у реальному дитячому оточенні (наприклад, кішка). Показати картинку, назвати зображене кілька разів: "Киця. Це киця. Няв-няв-няв". Заховати і запитати: "Де киця?" Показати знову дитячу картинку, вказівним пальчиком дитини доторкнутися до зображеного: "Киця. Няв-няв-няв. Славко, покажи, де киця?". Кількість разів показу однієї картинки залежить від дитячого інтересу. Ця найпростіша логопедична гра-вправа допоможе в вечірній час  розвати мовлення дитини в другому півріччі життя
  • Найпростіша логопедична гра-вправа у схованку передбачає закріплення імен і назв людей у вечірній час  (мама, тато, бабуся, дідусь, сестричка, братик, тьотя тощо). Близький дорослий, який найчастіше знаходиться поряд з дитиною (переважно, мама проводить логопедичну гру), називає іншого на ім'я (наприклад, братик Слава) в момент його зорового контакту з дитиною. Якщо це приємне спілкування, то братик може на кілька секунд заховатися взявши участь в дитячій логопедичній грі. Варіанти ховання у логопедичній грі "Схованка". Закрити обличчя руками, накинути на обличчя хусточку, відхилитися за штору, за двері, за спину іншої людини або дитини, що теж приймає участь в логопедичній грі. В цей час мама головний герой логопедичної гри запитує: "А де Слава? Нема Слави (розводить руками, стинає плечима, інтонація здиву вання та втаємничення). Покидаючи схованку, братик, приязно усміхаючись, наближається до дитини. Мама або він сам коментує подію: "Ось Слава. Є Слава". Усі учасники логопедичної гри висловлюють почюття, обіймаються, цілуються тощо. логопед з дитячої логопедичної онлайн служби радить повторити гру кілька разів.
  • При засвоєнні дитиною назв кількох іграшок проведіть таку найпростішу логопедичну гру-вправу "Дай іграшку". Поставте перед дитиною 2-3 знайомі іграшки, наприклад кішка, брязкальце, м'ячик. Звертайтеся з проханням: "Дай м'ячик". Якщо дитина бере іншу - називайте її і повторюйте своє попереднє прохання до тих пір, поки не одержите бажаної іграшки. За правильний вибір дитину обов'язково похваліть, пригорніть, поцілуйте і разом пограйтеся іграшкою, періодично називаючи її у різному контексті. Не зволікайте! Проводьте логопедичні ігри-вправи. Систематичне використання різнобічних логопедичних ігор підготує мовний центр дитини. Розвиток мовлення дитини в другому півріччі життя неодмінно буде стрімким.
  • А ось ще одна з найпростіших логопедичних ігор-вправ. Гра "Чарівний мішечок". Ця логопедична гра передбачає охоплення увагою кількох предметів та спроби їх називання. Ви та ваша дитина основні учасники логопедичної гри-вправи. Хід гри, у яскравому мішечку знаходиться 2-3 добре знайомі іграшки, які дитина по одній витягає, розглядає, називає.
  • Логопедами з дитячої логопедичної онлайн служби доведено. Що розвиток мовлення в основному тісно пов'язаний з розвитком дрібної моторики пальців рук, позаяк руховий та мовленнєвий центри в корі головного мозку знаходяться поряд, мають схожу фізіологічну функцію та впливають один на одного. З огляду на це пропонуємо кілька пальчикових ігор, які в основному супроводжуються віршованими текстами. Ці логопедичні ігри зроблять свою справу. Дитина почне висловлюватися набагато активніше. Одну з логопедичних ігор з пальчиками подаємо як приклад. Візьміть дитячу ручку, розправте пальчики і починайте логопедичну гру:
  • Логопед з дитячої логопедичної онлайн служби радить під час спілкування з дитиною інтонаційно, двобічними паузами повільно та чітко виділяйте ті склади, слова, які дитині посильно відтворити. Наприклад, демонструючи яскраву ляльку, рухаючи її руку логопед проговорює: "Ось до Жені прийшла (пауза) ля-ля (пауза). Ля-ля (пауза) каже "Здрастуй, Женю". Яка хороша (пауза) Ля-ля (пауза). Ляля".
  • Коли ваша дитина вже активно діє з предметами, іграшками, що в основному призводить до їхнього падіння. Логопед з дитячої логопедичної онлайн служби радить прокоментувати: "Бух!" Після багаторазових повторень подібних випадків та коментарів до них ваш малюк здатен самостійно повідомити про таку прикрість.
  • Наближення дитини до безпечних об'єктів природи (тваринного та рослинного світу) збагатить її враження та розширить лексичне багатство. Логопед з дитячої логопедичної онлайн служби радить під час прогулянки помічати птахів (за зовнішнім виглядом та за голосом), тварин, рослини, що цвітуть. Логопед з дитячої логопедичної онлайн служби радить вдихнути аромат заплющивши очі і сказати: "А-а-а...". Заохочена вами дитина кумедно буде наслідувати рухи, а головне, естетичну насолоду прокоментує власним висловом-вигуком.
  • При спостереженні за твариною логопед з дитячої логопедичної онлайн служби радить визначити який термін, назва мають поповнити основний словниковий запас дитини і, виразно показуючи дію, процес, багаторазово повторюйте обране слово у різних контекстах, роблячи невеликі двобічні паузи.с
  • Під час подібного спостереження логопед з дитячої логопедичної онлайн служби радить закріплювати попередні знання, проводячи аналогію, що сприятиме розвитку узагальнених понять. Наприклад, наявність відомих дитині основних частин тіла: "У Слави очі, у мами очі, у лялі очі і у киці очі".
  • Дитина часто до вас звертається з проханнями, вимогами. Знаючи можливості її активного мовлення, логопед з дитячої логопедичної онлайн служби радить не поспішати миттєво виконати бажане, реагуючи лише на плач, крик та інші немовленнєві звуки та висловлювання. Короткими запитаннями спровокуйте дитину до звукового чи словесного означення прохання. Навчіть дитину висловлюватись змалечку.

   От і виросло ваше маля на цілий рік. Здатне до активного голосового спілкування, контактує з близькими людьми, своїми особливими звуками висловлюється, вітає найрідніших та найближчих людей, сприймає і розуміє чуже мовлення, розпізнає інтонаційне забарвлення та відповідає на нього діями, звукокомплексами, які мають контур слова, а то й окремих самостійних осмислених слів. А можливо, ваша дитина вже має кілька активних слів для висловлювання. Вітаємо вас і її! Такі досягнення не з'явилися самі по собі. Це свідчення правильної організації спілкування з малюком.

   Додаткові матеріали з розвитку та підготовки мовлення дітей першого року життя(друге півріччя):

   Розвиток мовлення дитини першого року життя(друге півріччя)
   Тут ви дізнаєтесь про особливості розвитку малюка, за якими показниками оцінюється рівень мовленевого розвитку дитини та як сприяти його покращенню?

   Як розвивати мовлення дитини
   Тут розповідається про те як формується мовлення дитини, що таке мовне середовище і як його створювати, а також знайдете корисні поради правильного мовного виховання.

 • Розуміння мовлення


  Логопедичне попередження. Нова іграшки має бути з яскраво вираженими відмінностями (назва, зовнішність, розмір, звучання, забарвлення).


  Для узагальнення логопед радить брати предмети, які різняться кольором, розміром, формою.


  Логопедичне попередження. Картинка використовується після ознайомлення з реальним предметом чи об'єктом та з його іграшковим варіантом.