Ви знаходитеся: Домашня Поради логопеда Логопедичні шляхи підготовки. Вечірній логопед

Логопедичні шляхи підготовки. Вечірній логопед

Головна статті
Логопедичні шляхи підготовки. Вечірній логопед
Перелік вправ та ігор з дітьми
Всі сторінки

Перша півріччя

Мовленнєвий розвиток та підготовка мовного центру дитини від народження і до трьох років включає ряд складових. Так звані структурні логопедичні компоненти: звуковимова, словник, граматична будова мовлення, комуніативна активність. Також з логопедичних джерел відомо, що розвиток мовного центру дитини цього вікового відрізку проходить своєрідний та неповторний шлях. На першому році життя домінують кілька напрямів розвитку мовленнєвих центів,  які є підготовчим етапом до виникнення окремого осмисленого слова і мовлення як такого.

Основними напрямками розвитку та підготовки мовлення на даному життєвому етапі дитини являються логопедичні сеанси на яких батьки або логопеди проводять лінійку вправ різного характеру:
логопедичні вправи для розвитоку та підготовки м'язів артикуляційного апарату дитини, котрі забезпечують чітку вимову окремих звуків, які, зливаючись, перетворюються в смисловий звукокомплекс (слово);
логопедичні вправи для розвитоку та підготовки слухової уваги дитини. Вони допомагає дитині оволодіти здатністю слухати, вслухатися і чути, розрізняти навколишні звуки і людське мовлення;
диференціювання почутих висловлювань та звуків, яке забезпечить відокремлення кожного з них та спровокує прагнення дитини їх наслідувати.

Як розвинути та підготувати мовленєвий центр дитини в першому півріччі життя.

Передумови розвитку та підготовки мовленневих центів різноманітні й беруть свій початок задовго до народження дитини. Крім спадкових особливостей, варто зважати й на те, як спілкувалися батьки з іще ненародженим малюком. Тут ідеться не про смислове наповнення слова, що й у перші місяці життя не відразу відбувається, а про емоційноінтонаційне звертання, побажання, мрії, плани, які містяться в словесних пестощах бажаної й очікуваної дитини.

Логопеди з логопедичної онлайн служби стверджують, що вкрай важливим є й те, якою мовою до дитини висловлюються батьки. Бо саме вона буде засвоєна першою як рідна. Логопедичні дослідження означеної проблеми розвитку показують, що існує пряма залежність між розвитком мовних центрів; та розвитком розумових здібностей дитини. Логопеди застерігають, що семе це, в майбутньому може впливати на якість, успішність та результативність засвоєння знань.

Логопеди з логопедичної онлайн служби помітили. Якщо дитина починає говорити рідною мовою матері, то така успішність сягає 90 %, якщо батька -71 %, а коли перша засвоєна мова є іншою, третьою - ефективність навчальної діяльності не перевищує 52 %. При цьому нервова система надто вразлива, розхитана (П. П. Бачинський). Отже, шановні батьки, вам належить заздалегідь визначитися щодо мовленнєвого простору, у якому починатиме жити ваша дитина.

Не турбуйтеся, якщо ви не маєте спеціальної педагогічної або логопедичної освіти, користуйтесь порадником логопедичної онлайн служби. Крім того варто зазначити, що батьки одразу володіють потенціалом для підготовки та розвитку дитини. Логопеди з логопедичної онлайн служби стверджують, що в материнській (батьківській) поведінці є неминуча логіка поведінки в двох аспектах: перший - комунікативна емоційна поведінка, що сприяє розвитку та підготовці базових навичок комунікації як основи для діалогу. Другий - комунікативна навчальна мовленнєва поведінка, яка сприяє засвоєнню дитиною мовленнєвої системи, різноманітних засобів комунікації та логопедичних закономірностей їх словесного функціонування.

У власному мовленні дорослим бажано діяти як логопед: вдаватися до різноманітних виразних інтонаційних забарвлень, здебільшого позитивного характеру.

Логопеди з логопедичної онлайн служби радять батькам, демонструвати або вказувати на предмети, речі, особи, явища, про які йде мова. Наближати до них дитину на безпечну відстань, стимулюючи дотик до деяких зних.

Супроводжувати мовлення усмішкою, пестощами, тим самим розвиваючи мовні центри дитини.

Максимально використовувати розпиваючі дитячі жанри, фольклор (колискові, утішки, забавлянки, читалки, дитячі речитативи) як супровід всіх природних умов життя.

Під час неспання дитини не полінуйтеся часто, досить часто, підходити до неї та заговорювати на теми, пов'язані з доглядом, ставленням, станами, родинними взаєминами, речами навколо неї. Партнером по спілкуванню вашого малюка вже мож- на вважати тоді, коли він концентрує погляд на обличчі, очах, іграшці.

Дитина має право на чуйність та прояв свого інтересу: не можна активізувати мовлення дитини, коли вона відчуває дискомфорт. Також логопеди з логопедичної онлайн служби радять батькам не ігнорувати інтерес дитини до предмета, навіть якщо він не цікавить дорослого.

Різні підготовчі контакти з дитиною доречно супроводжувати мовленням. В подальшому будемо називати їх грою, грою-заняттям, грою-забавою, вправами, позаяк дитина була зайнята спілкуванням з людиною. Час не регламентується і цілком залежить від готовності дитини, її бажання та активності. Всі без винятку вправи - це гра, спілкування. Вони підготовлюються та проводяться по кілька надцять разів на день, де кожна дитяча гра-вправа має своє кількаразове повторення. Логопеди з логопедичної онлайн служби впевнені, що ігрова форма висловлювання підготує дитяче усвідомлення та як слід розвине мовні центри дитини. Одразу виникнення бажання наслідувати почуте мовлення . При найменших ознаках втрати дитячого  інтересу або втоми дитини логопеди з логопедичної онлайн служби радять батькам перейти до іншого виду діяльності.