Ви знаходитеся: Домашня Поради логопеда

Поради логопеда

Профілактика фонематичних порушень у дітей дошкільного віку

(консультація логопеда для вихователів дошкільних навчальних закладів і батьків)

Мовні ритми

Розглядаючи проблему дисграфії, шляхи її профілактики, слід перш за все зупинитись на питанні профілактики фонематичних порушень у дошкільнят.

Порушення письмової мови, як відомо, називають дисграфією. І виникнути вона може не лише у дітей з очевидними відхиленнями у розвитку мовлення. Зазвичай ми починаємо замислюватися над проблемою тоді, коли безпосередньо з нею стикаємося, тобто коли дитина приходить до школи. Але ж ніщо не виникає раптово і на порожньому місці. Основи письмової мови закладаються ще у молодшому дошкільному віці, тоді ж можуть виникнути і деякі, на перший погляд, незначні порушення у дитячому мовленні, які в майбутньому можуть стати причиною дисграфії. Існує багато симптомів, на які батьки і навіть педагоги просто не звертають уваги, думаючи, що дитина переросте або "виговориться". Наявність навіть одного з них вже має стати сигналом до відповідних дій з боку батьків, вихователів, логопеда. Адже якщо вчасно не надати дитині допомоги, то наприкінці першого навчального півріччя 1-го класу у неї можуть виникнути серйозні проблеми у засвоєнні письмової мови та при читанні, які в подальшому поглиблюватимуться.

Детальніше...

 

Логопедична робота з дітьми. Вечірній логопед

241

Мовлення дитини формується шляхом наслідування. Фахівці  стверджують що малюк не має іншого шляху навчитися говорити правильно, окрім як робити копії батьківських висловлювань. Саме тому у логопедичній роботі з дитиною необхідно підготувати робоче мовне середовище, яке було б корисне дитині та сприяло б методичному  розвитку словотворення та засвоєнню правильної вимови звуків Р, Ш, Л, без допомоги дитячої логопедичної онлайн служби. Чи вечірнього логопеда

більш  детально

 

Затримка дитячого мовлення

111

Терміни появи першого слова та розвиток мовних засобів дитини має великий діапазон. Усі логопеди це добре знають. У логопедії не прийнято готувати дитину до виникнення першого слова чи фрази у чітко визначені терміни. Ще гірше, коли успіхи дитини порівнюються з мовленнєвим розвитком подібного однолітка, а то й меншого на кілька місяців. Лікар-логопед знає що це не правильно. Так сталось, що інший балакучіший, бо шляхи розвитку мовних засобів всіх дітей в основному унікальні.

Детальніше...

 

Логопедичні шляхи підготовки. Вечірній логопед

Перша півріччя

Мовленнєвий розвиток та підготовка мовного центру дитини від народження і до трьох років включає ряд складових. Так звані структурні логопедичні компоненти: звуковимова, словник, граматична будова мовлення, комуніативна активність. Також з логопедичних джерел відомо, що розвиток мовного центру дитини цього вікового відрізку проходить своєрідний та неповторний шлях. На першому році життя домінують кілька напрямів розвитку мовленнєвих центів,  які є підготовчим етапом до виникнення окремого осмисленого слова і мовлення як такого.

Основними напрямками розвитку та підготовки мовлення на даному життєвому етапі дитини являються логопедичні сеанси на яких батьки або логопеди проводять лінійку вправ різного характеру:
логопедичні вправи для розвитоку та підготовки м'язів артикуляційного апарату дитини, котрі забезпечують чітку вимову окремих звуків, які, зливаючись, перетворюються в смисловий звукокомплекс (слово);
логопедичні вправи для розвитоку та підготовки слухової уваги дитини. Вони допомагає дитині оволодіти здатністю слухати, вслухатися і чути, розрізняти навколишні звуки і людське мовлення;
диференціювання почутих висловлювань та звуків, яке забезпечить відокремлення кожного з них та спровокує прагнення дитини їх наслідувати.

Детальніше...

 

Засоби логопедичної підготовки дитини. Вечірній логопед

Друге півріччя

Психологи та логопеди з дитячої логопедичної онлайн служби стверджують. Безумовно в другому півріччі життя розвиток слухової уваги залишається одним з важливих напрямів педагогічних та логопедичних впливів, позаяк дитина починає умовно розуміти слова та звернені до неї висловлювання, підтвердженням чого є її здатність виконати нескладні прохання. Дії дитини є відповіддю. Отже дитина оволодіває пасивним мовленням та висловлюється на власними засобами. Розуміння мовлення спрямовується на розвиток мовленнєвої уваги, на вміння вибірково (умовно) ставитися до оточуючих звуків та аналізувати їх. З логопедичної точки зору пасивне мовлення - підготовка до оволодіння активним. Логопеди з дитячої логопедичної онлайн служби знають, що проходження його є незмінною умовою розвитку мовленнєвої особистості дитини . Тому логопеди радять батькам усіма засобами створити дитині сприятливе розвиваюче мовне середовище.

Ні багатоликість оточення, ні розкішна колекція іграшок, ні бездоганний догляд за дитиною не здатні розвивально впливати на мовлення дитини так як короткі вечірні логопедичні вправи  з дорослим. Виникнення звуконаслідування, звукових комплексів і контуру першого слова уможливлюється мовленнєвою активністю дорослого. Називання кожного предмета, явища його ім'ям, супроводження дії словом сприяють спробам малюка (вдалим і невдалим) відтворити висловом почуте. Такі логопедичні вправи та прийоми розвитку мовлення дитини в другому півріччі життя широко використовуються у вечірній час вихователями та логопедами з онлайн служби

Детальніше...