Ви знаходитеся: Домашня Методика обстеження

Логопедичне обстеження

Якщо ви лікар-логопед то для вас не новина, що корекційна логопедія це цілий комплекс у якому логопедичне обстеження займає одне з ключових функцій. Якщо ви батько чи мати дитини з вадами мовлення слід пам"ятати, що ефективне лікування більшою мірою залежить виключно від правильного діагнозу. І дитяча логопедія не вийняток. На сайті логопедичної онлайн служби логопедами України зібрано перелік статей, що стосуються методик  логопедичного обстеження та основних форм і методів проведення логопедичної роботи при обстеженні дитини. Тут ви знайдете картинки для логопедичного обстеження онлайн. Дізнаєтесь про логопедичне обстеження іноваційним шляхом. Побачите корисні ігри-вправи, що перетворять логопедичне обстеження дитини на цікаву гру, а виправлення вад мовлення на ряд ігрових логопедичних сюжетів. Не зволікайте. Почніть своє логопедичне обстеження просто зараз зкориставшись вкладкою логопедичне обстеження онлайн.

Логопиедичне обстеження дитини. Тест

Існує кілька способів обстежити загальний розвиок дитини дошкільного віку. І для вас мабуть не секрет, що розвиток мовних центрів дитини цілком залежить від її загального розвитку. Отже для початку варто відстежити основні показники ровиваючогося мовлення, такі як гуління, гукання, та звукове наслідування мовлення батьків. Як стверджують логопеди такі показники проявляються до першого року життя. А щоб обстежити загальний розвиток дитини після першого року життя логопеди з логопедичної онлайн служби пропонують пройти цікавий тест.

Логопедичний тест з відображенням

Детальніше...

 

Логопедичне обстеження дітей

Логопедичне обстеження дітей

Даною статтею розпочинаємо цикл методичних матеріалів щодо всебічного обстеження. А також логопедичного обстеження дітей з вадами мовлення та мовними порушеннями. Обстеження  мовленнєвого розвитку дітей дошкільного та молодшого шкільного віку з метою надання їм своєчасної логопедичної допомоги.

Кожен конкретний випадок мовленнєвого обстеження дитини має бути суто індивідуальним, вибірковим, а також різнобічним. Це дасть можливість лоопеду визначити характер та важкість мовленнєвих порушень та вад мовлення у дитини. А також обрати найефективніший спосіб подолання мовних перешкод для дитини-логопата. Тому, для складання повного уявлення про мовні порушення дитини необхідно дослідити умови та характер її раннього розвитку.

Відомості логопедичного обстеження дитини

Детальніше...

 

Логопедичне обстеження дитячої звуковимови

Логопедичні вправи для обстеження дитини

Обстеження звуковимови у дітей проводиться тільки кваліфікованими логопедами. Логопед ретельно обстежує дитину з метою визначення стану оволодіння навичками промовляння голосних та приголосних звуків, які знаходяться в різних складових позиціях, в словах з різноманітною складовою структурою.

В процесі логопедичного обстеження фіксуються дефекти дитячої звуковимови: пропуск, заміна, або спотворення певних звуків. Усі результати обстеження логопеди заносять до таблиці звуковимови, а в подальшому до мовної картки кожної дитини.
Для детального логопедичного обстеження вчителі-логопеди з логопедичної онлайн служби використовують різноманітний дидактичний матеріал: предмети, іграшки, предметні картки-малюнки, фото, відео матеріали та інше.

Логопедичне обстеження звуковимови у дітей проводиться способом наслідування або самостійного промовляння за трьома напрямками:

  • ізольоване промовляння голосних та приголосних звуків;
  • промовляння пропонованих звуків у словах;
  • промовляння звуків у фразах та реченнях;

Детальніше...

 

Логопедичне обстеження в картинках

Порушення вимови окремих звуків може виступати не тільки як самостійний чинник, а і як чинник що поєднює декілька проявів мовленнєвого недорозвинення. Щоб отримати повний діагноз виникнення мовних порушень логопеди перш за все вдаються до детального логопедичного обстеження дитини. Наприклад недоліки в диференціації звуків спричиняють порушення фонематичного сприймання. Це, в свою чергу може вплинути на порядок формування у дитини звукового аналізу слів, що в свю чергу може привести до проблем при оволодінні читанням і письмом.

При детальному логопедичному обстеженні звукової складової мовного процесу звертається увага на сформованість мовленнєвої моторики дитини. Логопеди обсежуюють якість вимови звуків, слів та речень, як фактора забезпечення послідовного та плавного переходу від однієї артикуляції до іншої

Дана статя розглядає порядок проведення детального логопедичного обстеження стану фонематичного слуху, обстеження звукового аналізу і обстеження стану фонематичного сприймання та уявлення.

Детальніше...

 

Логопедичні вправи для обстеження дитини

Логопедичні вправи для обстеження дитини

Щоб правильно та ефективно впливати на мовленнєвий дефект дитини-логопата перш за все треба виявити його причини. Для цього логопеди з логопедичної онлайн служби надають систему учбово-методичних вправ з картками, що чітко окреслять різновид вади мовлення. З допомогою логопедичних вправ з картками для обстеження логопед у короткий термін з"ясовує характер мовного порушення, структуру та всі складові. Щоб логопедичні вправи з картками були ефективнішими логопедам потрібно проаналізувати і вибрати найбільш раціональні картки порядок проведення вправ та логопедичних занять з дитиною. В наш час логопедична онлайн служба практикує альтернативні методи навчання дитини. Логопедичні картки змінюються презентаціями. Заняття з логопедом в онлайні стають продуктивніші яскравіші та ефективніші за звичайні. Учбово-методичний комплекс логопедичної онлайн служби розрахований для хлопчиків та дівчаток від 3 років. А в його основі закладено методику навчання дітей-логопатів в формі гри. Тепер завдяки системі логопедичних онлайн занять вам залишається тільки стежити як ваша дитина долає усі мовні перешкоди граючись. Усі логопедичні вправи з презентаціями що проводяться дистанційно є не тільки зручними а ще й дешевшими від звичайних логопедичних вправ з картками. Якщо у вас є домашній інтернет та камера ви суттєво заощаджуєте час та кошти при навчані дитини. Ви бажаєте спробувати поставити своїй дитині проблемний звук самостйно? Тоді запасайтесь терпінням та читайте статті логопедичної онлайн служби.

В даній статті розглядається методика проведення логопедичних вправ для обстеження . Методика логопедичного обстеження будови артикуляційного апарату дитини, стану мімічної мускулатури, артикуляційної моторики. Крім того буде розглянута методика логопедичного обстеження рухливості нижньої щелепи, стану під'язикової вуздечки, стану дихальної та голосової функції та особливостей динамічної сторони мови.

Детальніше...

 

Логопедична класифікація причин затримки мовлення дитини.

Логопед обстежує

Існують різні причини, що можуть викликати проблеми у мовленнєвому розвитку малюка. Основні з них поділяються на:

  • фізіологічні — недостатньо розвинений нервово-м'язовий апарат. Дитячий мозок повільно і нечітко диференціює рухи артикуляційного апарату, слабо розвинені органи, що сприймають і відтворюють звуки мовлення;
  • психологічні — недостатньо розвинені фонематичний слух (дитина не розрізняє подібні звуки), слухова пам'ять (дитина не утримує у пам'яті норму звучання звуків), нестійка слухова увага (один і той самий звук дитина відтворює щоразу інакше);
  • соціальні — постійна присутність у близькому оточенні людей, які мають вади мовлення і педагогічна занедбаність.

Далі

 

Логопедичне експрес - обстеження

Експрес - обстеження фонематичного слуху
і готовності до звукового аналізу.

(за В.В.Коноваленко, С.В.Коноваленко)

Логопедичне експрес - обстеження дітей проводиться з метою визначення їх рівня мовлненнєвого розвитку, фонематичного слуху, особливостей артикуляційного апарата, тощо. Експрес - обстеження, як правило проводяться по трьом напрямкам:

І. Розрізнення подібних фонем на слух.
ІІ. Логопедичні завдання. Розрізнення подібних фонем у вимові.
ІІІ. Виявлення готовності до звукового аналізу.

детально