Ви знаходитеся: Домашня Корекція

Корекційне навчання від народження

До розділу "Корекційне навчання" включені  категорії логопедичних статей для навчання та виховання середньо-вікової дитини. Розвитку та корекції мовленнєвих функцій малюка від народження і до молодшого шкільного віку. Крім того тут ви отримаєте корекційніо-розвивальні матеріали логопедичної онлайн служби для занять з дітьми у вечірній час.

Вимоги до підбору мовного матеріалу для занять з корекції мовлення з дітьми (логопедичний діагноз ФФП)

(консультація для логопедів)

Мовний матеріал з корекції мовлення

 

До плану підготовки вчителя-логопеда до корекційних занять обов'язково входить  підбір мовного матеріалу та продумування його логопедичного використання в структурі діяльності дітей-логопатів.
Мовний матеріал передбачає: склади, слова, речення, вірші, загадки, скоромовки, чистомовки, казки, прозові тексти.

Детальніше...

 

Розвиток фонематичного сприймання дітей-логопатів на немовних звуках

(консультац для логопедів)

Розвиток фонематичного сприймання

У науковій літературі чітко визначено: першим етапом в системі корекційної роботи з дітьми-логопатами є розвиток фонематичного сприймання. Завдання розвитку фонематичного сприймання реалізуються в тісному зв'язку з завданням розвитку слухової уваги та пам'яті на заняттях в процесі спеціально організованих ігор і вправ. Вчені І.Ф. Волкова, С. Н. Шаховська, Г. Й. Блінова, М. А. Савченко та ін., однозначно стверджують, що цю роботу слід починати на немовних звуках.

Детальніше...

 

Про мовленнєву готовність дитини до  навчання в школі

(консультація для батьків)

Мовленнєва готовність до школи

Більшість українських сімей керуються типовою думкою . Щоб  Забезпечити стрімке навчання дитини в першому класі слід усю діяльність зкерувати на ранній розвиток: вміння читати, лічити, розв'язувати приклади і задачі. Тому сучасні батьки від народження прагнуть розвивати в дитині саме шкільні знання. Звичайно, ранній розвиток таких знань надає немаловажне значення для стрімкого навчання дитини, але не першочергове.

Досвідчені педагоги стверджують, що для сучасного учня найголовніше – мовленнєва діяльність. І зокрема рівень розвитку інтелекту, психічних процесів – пам'яті, уяви, уваги і безперечно звязного мовлення. Зазвичай cаме мовленнєва діяльність в сім'ї забезпечує стрімкий розвиток звязного мовлення у дитини дошкільного віку

Детальніше...

 

Методика логопедичного точкового масажу
(масаж біологічно активних точок)

Методика логопедичного точкового масажу

Вплив на біологічно активні точки (БАТ) являє собою один з методів рефлекторної терапії та корекції мовлення у логопедичній роботі. Існує тісний функціональний зв'язок між біологічно активними точками і певними органами та системами організму. Шляхом Натискання на БАТ викликаються певні рефлекторні реакції у відповідних органах та м'язах. Методика логопедичного масажу точковим методом відрізняється відносною простотою проведення, фізіологічністю, молою зоною впливу та можливістю проведення корекції та профілактики мовних порушень при логопедичній роботі  з дітьми.

Цілями спеціального логопедичного масажу точковим методом являється:

Детальніше...

 

Логопедична ритміка як засіб дитячого розвитку.

Освітній процес у дошкільному закладі – цілісна, багатогранна структура. Усі його учасники ( педагоги і діти ) об’єднані однією метою для створення оптимальних умов повноцінного розвитку дітей та задоволення потреб для їх самореалізації.

Дана логопедична стаття розглядає питання використання логоігор як елементів логоритміки педагогами різного фаху. Використання логопедичної ритміки має неоціненне значення для розвитку малюків, робить освітньо - виховний процес цікавим, різноманітним і привабливим.

То в чому ж родзинка інтеграції педагогів у використанні логоритмічних ігор?

Детальніше...