Ви знаходитеся: Домашня Конспекти ігор розвиток слухової увага, сприймання, пам'яті

Логопедичні Ігри та вправи...Розвиток слухової уваги, сприймання, пам'яті.

Самі корисні логопедичні сюжети до вправ на увагу, сприймання та пам"ять.

Логопедична гра, "Що ти почув?"

Ця логопедична гра не потребує спеціально створених умов, тому може проводитись будь-де і будь-коли. Отже хід логопедичної гри

Припустим дитина сидить на ігровому майданчику чи в кімнаті.Логопед пропонує дитині  заплющити очі і прислухатись до звуків, що її оточують. Через деякий час логопед дозволяє розплющити їй очі та розпитує про її враження. Можливо, дитина почула гудок машини або сміх дітей, можливо - голос пташки чи ваше дихання і т.д.

Логопедична гра. "Де плескали в долані?"

Хід логопедичної гри. Дитина стоїть посеред кімнати із заплющеними очима. Логопед тихенько стає у будь-якому кутку кімнати та плескає у долоні. Дитина, не розплющуючи очі, повинна вказати напрямок, звідки вона почула сплеск долоней логопеда.

Логопедична гра. "Вгадай хто покликав?"

У цій логопедичній грі беруть участь не менше, ніж троє дітей або логопедів. Дитина стоїть посеред кімнати із заплющеними очима. Хто-небудь з інших гравців повинен , покликати її. Дитина відгадує, хто саме її покликав логопед чи ні.

Логопедична гра. "Доручення"

Хід логопедичної гри. Дитина сидить на відстані 5-6 м від дорослого. У логопеда на столі лежать різні іграшки. І логопед чітко, голосом середньої сили звертаєтеся до дитини: «Візьми м'ячик і поклади його на килим» або: «Візьми зайчика і посади його на стілець» і т.д. Потім даєте завдання вже тихим голосом.

Логопедична гра. "Луна"

Хід логопедичної гри з дитиною. Малюк тихо сидить на ігровому майданчику чи в кімнаті. Логопед пропонує дитині слухати уважно та повторювати  слово в слово власні вислови. Важливо навчити дитину вслуховуватися у звучання слів, тому логопед намагається говорити слова неголосно, пошепки. Логопед дотримується принципу від простого до складного: насамперед добирати слова, не схожі за звуковим складом (Аня, кіт, стрибай, веселий, швидко), а потім - близькі за звучанням, але різні за змістом (Оля, Коля, сам, там, син, лин).

Логопедична гра "Запам'ятай слова"

Хід логопедичної гри. На столі логопеда чи на моніторі комп"ютера презентуються: предметні малюнки, картинки, картки, або власне улюблені іграшки дитини. У логопедичній грі логопед пропонуєте послухати два-три слова-назви, запам'ятати їх, а потім знайти на столі відповідні картинки (іграшки). Дана логопедична гра розміщена в ігротеці логопедичної онлайн служби та використовується логопедами для занять з дитиною онлайн.

Запам'ятай слова

Слухаємо музику

Дуже велике значення для розвитку слухового сприймання має слухання музики. Тому рекомендується проводити так звані музичні хвилинки. Під час них ви пропонуєте дитші сісти або лягти на килим, бажано : заплющеними очима, що допомагає розслабитися і не реагувати на зорові подразники, а зосередити свою увагу на джерело звуку.