Ви знаходитеся: Домашня Батькам

Профілактика фонематичних порушень у дітей дошкільного віку

(консультація логопеда для вихователів дошкільних навчальних закладів і батьків)

Мовні ритми

Розглядаючи проблему дисграфії, шляхи її профілактики, слід перш за все зупинитись на питанні профілактики фонематичних порушень у дошкільнят.

Порушення письмової мови, як відомо, називають дисграфією. І виникнути вона може не лише у дітей з очевидними відхиленнями у розвитку мовлення. Зазвичай ми починаємо замислюватися над проблемою тоді, коли безпосередньо з нею стикаємося, тобто коли дитина приходить до школи. Але ж ніщо не виникає раптово і на порожньому місці. Основи письмової мови закладаються ще у молодшому дошкільному віці, тоді ж можуть виникнути і деякі, на перший погляд, незначні порушення у дитячому мовленні, які в майбутньому можуть стати причиною дисграфії. Існує багато симптомів, на які батьки і навіть педагоги просто не звертають уваги, думаючи, що дитина переросте або "виговориться". Наявність навіть одного з них вже має стати сигналом до відповідних дій з боку батьків, вихователів, логопеда. Адже якщо вчасно не надати дитині допомоги, то наприкінці першого навчального півріччя 1-го класу у неї можуть виникнути серйозні проблеми у засвоєнні письмової мови та при читанні, які в подальшому поглиблюватимуться.

Детальніше...

 

Затримка дитячого мовлення

111

Терміни появи першого слова та розвиток мовних засобів дитини має великий діапазон. Усі логопеди це добре знають. У логопедії не прийнято готувати дитину до виникнення першого слова чи фрази у чітко визначені терміни. Ще гірше, коли успіхи дитини порівнюються з мовленнєвим розвитком подібного однолітка, а то й меншого на кілька місяців. Лікар-логопед знає що це не правильно. Так сталось, що інший балакучіший, бо шляхи розвитку мовних засобів всіх дітей в основному унікальні.

Детальніше...

 

Логопедична підготовка дітей до школи. Вечірній логопед

Літо – безумовно чудова пора для відпочинку. Але впевнена, що батьків дошкільнят турбує думка: чи підготовлена їх дитина до навчання в школі з 6-річного віку і який рівень цієї підготовки? Більшість дорослих вважає, що успішне навчання малюка в першому класі забезпечить вміння читати, лічити, розв'язувати приклади і задачі. Це безумовно спонукає їх виховувати та займаютися розвитком дитини саме в такому напрямку. Звичайно, ці здібності розвиненої дитини мають немаловажне значення, але не першочергове.

Детальніше...

 

Логопедичний фольклор для розвитку мовленння

222

Усі дослідники розвитку дитини від народження, а також логопеди з логопедичної онлайн служби одностайні у своїх поглядах. Усна народна творчість була зароджена з метою розвивати дитячу особистість погляди й мовлення змалечку. Чималою часткою дійшовших до нас оповідок віршів казок розвиваючих творів, представлені й авторські твори етнічних українців. Серед різновиду таких авторських творів для розвитку мовлення безумовно присутні і твори дітей, і твори для дітей, складені дорослими. Основним критерієм відбору авторських творів для розвитку мовлення дітей є функціональний аспект. Розвиваючі твори, які виконуються лише у дитячому середовищі ДНЗ чи Логопедичній онлайн службі несуть корекційний повчальний а також виховний зміст. Логопедичні, які не передбачають інших слухачів крім дітей логопатів, та виконуються логопедами з логопедичної онлайн служби персонально для однієї дитини- покликані усунути порушення мовлення в короткий період. Такий логопедичний дитячий фольклор має свою традиційну специфіку розвитку. Він відповідає віковим особливостям дітей у виборі тем, образів, ідей; характеризується поєднанням словесного матеріалу з елементами гри-вправи, супровідними рухами. У багатьох творах проявляється виражене розвиваюче та виховне спрямування» (Зоряна Лановик, Мар'яна Лановик).

Детальніше...

 

Корекція мовлення дитини від народження

444

Не секрет, що від народження дитини, для неї немае рідніших звуків житя за звуки рідної мови. Тому в розвитку та корекції мовлення дитини  вірші, пісні, та літературні оповідання несуть неоціненний вклад. Такий набір усних  вправ не тільки розвиває дитяче мовлення та впливає на мовні центри від народження, а ще й несуть в собі корекційну та виховну складову.  Дитячий фольклор – багатожанрова система корекційних заходів, що складається із прозових, речитативних, пісенних та ігрових творів. До дитячого фольклору зараховують як творчість самих дітей від народження, так і твори, що виконуються для дітей дорослими. Такий поділ виникає з того, що ігрові і ритміко-інтонаційні можливості дітей залежать від віку. У ранньому віці (з перших днів життя і десь до трьох – трьох з половиною років) емоційний, моторний і розумовий розвиток дитини лежить цілком на обов'язку дорослих. Щоб досягти ефективного корекційного навчання дитини від народження дорослі виконують для дітей раннього віку вечірні  колискові пісні та різні розвиваючі забавлянки (утішки)…

Детальніше...